top of page

YAŞAM KOÇLUĞU NEDİR?

Yaşamınızdaki hedeflerinizi belirlemenize ve bunları gerçekleştirmek için eyleme geçirilebilir bir plan geliştirmenize, yardımcı olan kişidir yaşam koçu. Modern yaşamın gerekleri, hemen her alanda bizleri zorlayan rekabetçi ortam, çoğu zaman kendi yaşantımız ve hedeflerimiz konusunda sağlıklı kararlar almamıza ya da aldığımızı düşündüğümüz kararları uygulamamıza fırsat vermez. İşte bu sıkışmışlık arasında sağlıklı bir moladır yaşam koçluğu, bize uzanan güvendiğimiz bir dost elidir. Bizler, tüm potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmanıza ve istediğiniz sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olmak için buradayız. Büyük bir strateji bile onu uygulamak için doğru zihniyet olmadan başarılı olmaz. zayıf düşünceleri ve davranışları tanımlamanıza, olumsuz kalıpları kırmanıza yardımcı oluyoruz. 

 • Amacınızda netlik kazanın - Önümüzdeki yıl hayatınızı kökten değiştirecek amaç ve hedeflere odaklanın.

 • Sağlık ve fitness hedeflerinize ulaşın - Sizi iten bir koçtan daha fazla enerji, daha fazla canlılık ve daha fazla hesap verebilirlik hissedin. Gerçek sonuçlara bağlı kalın ve arzu ettiğiniz hayatı yaşamaya başlayın.

 • İlişkilerinizdeki tutkuyu ateşleyin - Sizi gerçek bağlantıdan koparan inançları kaldırın ve ilişkilerde yerine getirmenin anahtarını keşfedin. Kendiniz ve eşiniz hakkında sahip olduğunuz sınırlayıcı inançları nasıl yıkacağınızı keşfedin.

 • Daha etkili bir lider olun - Sınırları aşın ve ikna etme, ilham verme ve başkalarıyla bağlantı kurma becerileri kazanın.

 • Değişime hazırlanın - Hayatın size getirdiği herhangi bir zorluğun veya beklenmedik değişimin üstesinden gelmek için cesaret, güç, tutku ve güvene dokunun.

 • İşinizi büyütün - Belirsizlik zamanlarında çalışın ve satış ve kârınızı artırmak için konfor bölgenizden çıkın.

NEDEN BİR YAŞAM KOÇUYLA ÇALIŞASIN Kİ?

İnsanlar hayat koçu tutmayı tercih ediyor çünkü yarın bugün yapabileceklerinden daha fazlasını yapmak istiyorlar. Sonuçları iyileştirmek ve daha fazla büyüme görmek istiyorlar ve bunların hemen olmasını ve yeteneklerinin en iyisini yapmak istiyorlar. Aktörler, iş liderleri , yaratıcılar, girişimciler, ev kadınları, yöneticiler, profesyoneller, küçük işletme sahipleri dahil olmak üzere herkes türlü yaşam koçu kullanır . Bu insanların hepsi bulundukları yer ile olmak istedikleri yer arasındaki boşluğu tanımlar ve hedeflerine ulaşmak için yardım istediklerinde koçluğa yönelirler. Kendinize bir yaşam koçu nedir ve neden biriyle çalışmam gerek diye sorduğunuzda, kendinize neden olağanüstü bir yaşamın kilidini açmak istediğinizi soruyorsunuz.

SİZİN İÇİN NE YAPABİLİRİZ

Yaşamın her alanında mükemmelleşmenize yardımcı olabiliriz. 

 • Hedefleri belirlemek ve başarı için bir vizyon tanımlamak

 • Profesyonel ve kişisel büyüme planları oluşturma

 • Sınırlayıcı inançların belirlenmesi

 • Finansal bağımsızlığa yönelik çalışma

 • İş / yaşam dengesi elde etme

 • Daha özlü ve etkili iletişim kurmayı öğrenme

 • Profesyonel ve kişisel olarak daha güçlü bağlantıları desteklemek

 • Terfi almak

 • Kilo kaybı ve / veya kondisyon hedeflerine ulaşmak

 • Yeni bir iş kurmak veya mevcut bir işi büyütmek

 • Önemli bir hayatı veya iş geçişini yönetme

 • Temel değerleri ifade etme

NASIL ÇALIŞIYORUZ?

İlk olarak, vizyonunuzu tanımlamak için  birlikte çalışacağız: Sizi gerçekten yönlendiren nedir? Hedeflerinizin temelinde ne var? Bu soruyu cevapladıktan sonra, sizi engelleyen engelleri ve kısıtlayıcı inançları belirlemek için birlikte çalışacağız. Kendinize hangi olumsuz şeyleri söylüyorsunuz? Bu kalıplar yoluna nasıl girdi ve nasıl geçebilirsin? Son olarak, sizinle beraber zorlu ama ulaşılabilir hedefler belirleyeceğiz. Uzun ve kısa vadeli hedeflerinizi temel değerlerinize göre kalibre etmenize yardımcı olarak, hedeflere ulaşmadaki veya pozisyonunuzu değerlendirirken , mevcut  olumsuz düşünce ve davranışlardan kurtulmanızı sağlayacağız.

Mevcut konumunuzu değerlendirmek,  ilerlemenizi ölçmemize ve mevcut ve potansiyel engelleri belirlememize yardımcı olur. Bu önemli adımdan sonra, bir eylem planı oluşturmak için kaynaklarınızı ve kullanabileceğiniz tüm eylem yollarını gözden geçireceğiz. Daha sonra hangi adımları atacağınıza ve bunları ne zaman atacağınıza karar vereceğiz. Potansiyel engellere hazırlanacak ve onlarla nasıl başa çıkacağınıza karar vereceğiz. Şu anda, her adımın hedeflerinizi desteklemesini  sağlarken, ilerlemenizi de izlemenize yardımcı olacağız. Planınızın herhangi bir noktada modifikasyona ihtiyacı varsa,  size bu konuda yardımcı olup bunlara bağlı kalmanızı sağlayacağız.

Yaşam koçluğunun dünyadaki en hızlı büyüyen ikinci meslek olmasının bir nedeni var - çünkü insanlar için çalışıyor. Gerçek yaşam koçu tanımı, herhangi bir hedefe ulaşmanıza yardımcı olacak doğru eğitim ve araçlara sahip kararlı bir profesyoneldir. Çok az insan dürüstçe her gün oyunlarının en üstünde performans sergilediğini söyleyebilir. İnsan potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmaya ve hayatınızı bir sonraki seviyeye çıkarmaya hazırsanız, o zaman yaşam koçluğu tam size göre.

bottom of page